- Reklama - Reklamoni Tek Ne -
Loading...

Koha e përgatitjes: 55 minuta, Sasia: 16 porcione, Vështirësia: 1/3

Mollët, arrat dhe kanella i bëjnë këto ëmbëlsira të vogla të shijshme. Ju mund t’i shijoni në mëngjes, pas dreke apo mbasdite me një filxhan kafe apo çaj. Fëmijët dhe miqtë tuaj do t’i duan.

Përbërësit

1 filxhan miell (gatimi), 1 lugë çaji pluhur pjekës, 1/4 lugë çaji kripë, 1/4 lugë çaji kanellë, 1/4 filxhan gjalpë (ose margarinë, e shkrirë), 1/2 filxhan sheqer kaf, 1/2 filxhan sheqer (i bardhë), 1 vezë, 1 lugë çaji ekstrakt vaniljeje, 1/2 filxhan mollë (e copëtuar), 1/2 filxhan arra (të copëtuara imët), 2 lugë gjelle sheqer (i bardhë), 2 lugë çaji kanellë

Përgatitja

 

  1. Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C. Lyejmë lehtë me yndyrë një tepsi. Përziejmë së bashku miellin, pluhurin e pjekjes, kripën dhe 1/4 lugë çaji kanellë. I lemë mënjanë.
  2. Në një tas të madh, përziejmë së bashku gjalpin e shkrirë, sheqerin kaf dhe 1/2 filxhan sheqer të bardhë me një lugë druri deri sa të krijohet një masë e butë.
  3. I përziejmë me vezë dhe vanilje. I përziejmë mirë në përzierjen e miellit, pastaj i trazojmë në mollë dhe arra.
  4. E përhapim përzierjen në mënyrë të barabartë në tepsinë e përgatitur.
  5. Në një filxhan ose në një tas të vogël, përziejmë së bashku kanellën e mbetur dhe sheqerin, duke spërkatur me ta sipër ëmbëlsirës.
  6. I pjekim për 25 deri në 30 minuta në furrën e nxehur që më parë.
  7. I lemë të ftohen në tepsi dhe më pas i presim në formë katrore.
- Reklama - Reklamoni Tek Ne -
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here