- Reklama - Reklamoni Tek Ne -
Loading...

Përbërësit:

  • 0.5 kg kadaif
  • 200 gr gjalpë
  • 200 gr arra

Shërbeti:

  • 1.5 kg sheqer
  • 1.2 L ujë

Mënyra e përgatitjes:

Së pari kadaifi pjeket në temperaturë prej 180 C afër 30 min, duke e përzier lehtë kohë pas kohe me piru. Mandej ia hedhim yndyrën dhe e fusim prapë në furrë edhe për 30 min. në të njejtën temperaturë. Sipër kadaifit ia qesim arrat dhe lëjmë në furrë për 15 min.

Shërbeti:

Shërbeti vlohet për 20 min dhe pasi të ftohet pak, ja hedhim kadaifit të vakët pak nga pak./Alboz.co

- Reklama - Reklamoni Tek Ne -
Loading...
SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakGurabija
Artikulli tjetërBakllava

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here