23 C
Tirana
E martë, Qershor 27, 2017
- Reklama - Reklamoni Tek Ne -

Auto

Gjithcka rreth Automobileve

Franca planifikon të bëhet me trena pa vozitës

Franca planifikon të bëhet me trena pa vozitës

Hekurudhat shtetërore franceze (SNCF) planifikojnë që deri në vitin 2023 të hedhin në qarkullim trenat e shpejtë pa shofer TGV. Projekti i testimit të prototipave...
Shkaku i problemeve me motorin, Porsche kthen prapa modelet Panamera dhe Cayenne

Shkaku i problemeve me motorin, Porsche kthen prapa modelet Panamera dhe Cayenne

Prodhuesi gjerman Porsche, ka kërkuar edhe më herët t’i kthehet prapa disa vetura, sepse motorët e tyre përfshiheshin nga flakët. Mirëpo, kësaj radhe nuk ka...
Honda Civic do të ketë më shumë fuqi (Foto)

Honda Civic do të ketë më shumë fuqi (Foto)

Nuk ka kaluar shumë kohë prej se është lansuar Honda Civic Type R, ndërsa prodhuesi japonez po bën plane për modelin që do lansojë...
Sikur BMW Z3 M mos të hiqej nga prodhimi, tani mund ta kishte këtë pamje të mahnitshme (Foto)

Sikur BMW Z3 M mos të hiqej nga prodhimi, tani mund ta kishte këtë...

Esa Mustonen nga Franca, e ka dizajnuar formën se si do të dukej sot BMW Z3 M, sikur mos të hiqej nga prodhimi më...

Makina e certifikuar për vozitje dhe fluturim, hyn në prodhim gjatë muajit tetor (Video)

Kompania holandeze Carver, që e ka certifikuar makinën e parë komerciale që vozitet në rrugë normale dhe fluturon, gjatë muajit tetor në fund do...
Motoçikleta ecën me shpejtësi të madhe në autostradë… po motoçiklisti ku është?

Motoçikleta ecën me shpejtësi të madhe në autostradë… po motoçiklisti ku është?

Ky është momenti i çuditshëm kur një motçikletë është filmuar duke ecur përgjatë autostradës, por pa motoçiklist. Ngjarja ka ndodhur në Francë dhe është filmuar...

Tërhiqen mbi 3 mijë vetura për shkak të një problemi

Ford Motor Company ka treguar se do të tërheqë mbi 3 mijë vetura të saja të modelit SUV e kamionçinë. Nga kompania Ford kanë treguar...

Kështu mund të duket BMW Series 8 në version Shooting Brake

Prodhuesi gjerman i famshëm i veturave, BMW, në ngjarjen Concorso d’Eleganza Villa d’Este, në Itali, ka prezantuar konceptin e ri Series 8 në version...
Prezantohet vetura e re më e shtrenjtë në botë [FOTO / VIDEO]

Prezantohet vetura e re më e shtrenjtë në botë [FOTO / VIDEO]

Rolls-Royce Sweptail ka debutuar në Villa d'Este dhe konsiderohet si vetura e re më e shtrenjtë në botë. Sipas disa thashethemeve, ky model ekskluziv nga...
veturat_3.jpg

Veturat elektrike do të jenë më të lira se ato të zakonshme

Veturat elektrike do të vazhdojnë të jenë më të shtrenjtë për dallim nga ato të zakonshmet, me karburant. Megjithatë, me një numër në rritje të...
- Advertisement -

Me te lexuarat

Te nxehta