Zbulohet një pikturë e rrallë Da Vincit me vlerë 15 milionë euro

Shtëpia franceze e ankandeve Tajan ekspozoi një pikturë me vlerë 15 milionë euro të artistit Leonardo Da Vinci, ku paraqitet figura e martirit Shën...
7_1484130421-7053260

Seks, alkool, drogë dhe … vdekje, njihuni me qytetin tragjik në Ukrainë (Foto)

Fotografitë tregojnë copëza të qytetit të Slavutych në Ukrainë. Ai u krijua pas shpërthimit katastrofik të Çernobilit, një nga fatkeqësitë më të mëdha në...

Zbulohet elementi i tretë kimik që përbën bërthamën e Tokës

Shkencëtarët japonezë besojnë se kanë gjetur elementin i cili gjendet brenda bërthamës së Tokës. Ata kanë qenë në kërkim për elementin për dekada të tëra,...
Vendet më të bukura të Shqipërisë që duhet vizituar (Foto)

Vendet më të bukura të Shqipërisë që duhet vizituar (Foto)

Për t’u larguar nga streset e së përditshmes mjafton të mendojmë pushimet e verës. Dëshira për t’u larguar nga e përditshmja bën që imagjinata...
Imazh i ngjashëm

Qyteti i Burrelit

Burreli është një qytet në verilindje të Shqipërisë dhe qendra administrative e Rrethit të Matit sipas disa gojedhenave por realisht  ai ndodhet ne zemren...

Falënderimi dhe mirënjohja ju bëjnë njerëz të lumtur

Njëra prej shprehive më të çuditshme të njerëzve të lumtur është falënderimi. Ata e vërejnë , e ndjejnë, hulumtojnë dhe praktikojnë. Falenderimi liron nga...

Misteri i shpellave Huashan që mbajnë sekret historinë e tyre

Midis 36 shpellave të zbuluara, shpella më e madhe është 12 mijë metra katrorë dhe ngjan si një fushë basketbolli Shpella numër 35 është 170...

Nikola Tesla, ose “njeriu përtej mendjes”

Në këto ditë të shekullit të 21- të shumë kush mund të pyesë se përse i detyrohemi kaq shumë këtij njeriu, i cili ka...

Leximi i dorës, sa i vërtetë është fenomeni sipas historisë

Leximi i dorës ka filluar të praktikohet  qysh nga Mijëvjeçari  i Tretë para Krishtit, në qytetërimet e lashta të Kinës dhe Indisë. Qëllimi, siç...

10 ZBULIME ME SHUMË TË PANJOHURA

Ka shumë zbulime të mistershme, të cilat nuk janë ndriquar deri në fund. Ndoshta ne s'mund të jetojmë aq gjatë, për të mësuar të...

Moti

Tirana
clear sky
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
100%
1.4kmh
0%
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
5 °
Enj
2 °
Pre
3 °

Latest news