Ora që paralajmëron apokalipsin

Quhet Doomsday Clock dhe është simbol i afrimit të botës me zhdukjen e saj, dhe ka qënë shumë afër mesnatës vetëm në një rast....

Një asteroid do ta godasë Tokën muajin e ardhshëm

Vitin e kaluar NASA detektoi një objekt, që mund të ketë qenë një kometë ose asteroid, duke ardhur në drejtim të Tokës. Agjencia e hapësirës...
E pamundur: NASA zbulon një planet të mbushur me marihuanë?

E pamundur: NASA zbulon një planet të mbushur me marihuanë?

Besuat apo jo, ka filluar që të qarkullojë lajmi se NASA ka zbuluar një planet të tërë, të mbuluar me kanabis, apo, sikur që...
Këto janë rrugët më të çuditshme në botë (Foto)

Këto janë rrugët më të çuditshme në botë (Foto)

Janë rrugët ato që shpesh herë i bëjnë udhëtimet e veçanta më tepër se destinacionet. Rruga e vdekjes në Bolivi për shembull, të ngjall emocion...
Namazu, legjenda japoneze në lidhje me tërmetet

Namazu, legjenda japoneze në lidhje me tërmetet

Cili është shkaku i tërmeteve? Japonia, një vend ku tërmetet janë shumë të shpeshta është përpjekur për të dhënë shpjegime mitologjike të fenomenit. Në mitologjinë...
Pesë kërcënimet që mund të zhdukin racën njerëzore

Pesë kërcënimet që mund të zhdukin racën njerëzore

Në valën e krizës aktuale me të cilën po përballet njerëzimi, ndoshta kemi harruar brezat e shumtë, që shpresojmë të vijnë. Jo ata që...
Mrekullitë e natyrës shqiptare...mahnituni me Valbonën dhe Thethin të mbuluar nga bora (Foto)

Mrekullitë e natyrës shqiptare…mahnituni me Valbonën dhe Thethin të mbuluar nga bora (Foto)

Ndërkohë që qytetarët mezi po presin të rriten temperaturat për të shijuar rrezet e diellit, ka disa vende në Shqipëri që nën petkun e...

Vendet që kurrë nuk do tu lejohet t’i vizitoni

Letrat e Michelangelos, lutja e  Henrikut VIII për prishjen e bashkëshortësisë dhe shumë dokumente tjera këtu e kanë gjetur vendin e vet dhe nuk...

Zbulohet një pikturë e rrallë Da Vincit me vlerë 15 milionë euro

Shtëpia franceze e ankandeve Tajan ekspozoi një pikturë me vlerë 15 milionë euro të artistit Leonardo Da Vinci, ku paraqitet figura e martirit Shën...
7_1484130421-7053260

Seks, alkool, drogë dhe … vdekje, njihuni me qytetin tragjik në Ukrainë (Foto)

Fotografitë tregojnë copëza të qytetit të Slavutych në Ukrainë. Ai u krijua pas shpërthimit katastrofik të Çernobilit, një nga fatkeqësitë më të mëdha në...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news