E pamundur: NASA zbulon një planet të mbushur me marihuanë?

E pamundur: NASA zbulon një planet të mbushur me marihuanë?

Besuat apo jo, ka filluar që të qarkullojë lajmi se NASA ka zbuluar një planet të tërë, të mbuluar me kanabis, apo, sikur që...

Zbulohet elementi i tretë kimik që përbën bërthamën e Tokës

Shkencëtarët japonezë besojnë se kanë gjetur elementin i cili gjendet brenda bërthamës së Tokës. Ata kanë qenë në kërkim për elementin për dekada të tëra,...

Madhësia e Universit tonë

Një ekip astronomësh njoftoi se Universi mund të jetë 10, madje edhe 20 herë më i madh nga sa mendohej më parë dhe se...

5 nga misteret më të medha në botë

  1. Mbretëria e inkave në Amerikën Jugore Mbretëria e inkave ka lulëzuar në periudhën midis viteve 1200 dhe 1535 të erës së re. Inkat kanë...

Astrofizikantët: Ja kur dielli do të shkatërrojë tokën

Astrofizikantët kanë mundur të llogarisin kohën ku dielli do ta shkatërrojë tokën dhe nuk është një lajm i mirë. Edhe pse koha kur kjo pritet...
Asteroidi që po kërcënon Tokën

Asteroidi që po kërcënon Tokën

Shkencëtarët e NASA-s janë vënë në punë për të përllogaritur mundësitë që një asteroid që orbiton pranë tokës çdo gjashtë vjet të mund ta...
20160719144004-nasa-do-te-dergoje-anije-kozmike-me-afer-diellit-se-asnjehere-me-pare-m

NASA DO TË DËRGOJË ANIJE KOZMIKE MË AFËR DIELLIT SE ASNJËHERË MË PARË

Së shpejti do të jemi më afër Diellit se asnjëherë më parë, deklaroi NASA. Anija kozmike e cila pritet të fluturojë në verë të...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news