7_1484130421-7053260

Seks, alkool, drogë dhe … vdekje, njihuni me qytetin tragjik në Ukrainë (Foto)

Fotografitë tregojnë copëza të qytetit të Slavutych në Ukrainë. Ai u krijua pas shpërthimit katastrofik të Çernobilit, një nga fatkeqësitë më të mëdha në...

Falënderimi dhe mirënjohja ju bëjnë njerëz të lumtur

Njëra prej shprehive më të çuditshme të njerëzve të lumtur është falënderimi. Ata e vërejnë , e ndjejnë, hulumtojnë dhe praktikojnë. Falenderimi liron nga...

Misteri i shpellave Huashan që mbajnë sekret historinë e tyre

Midis 36 shpellave të zbuluara, shpella më e madhe është 12 mijë metra katrorë dhe ngjan si një fushë basketbolli Shpella numër 35 është 170...

Nikola Tesla, ose “njeriu përtej mendjes”

Në këto ditë të shekullit të 21- të shumë kush mund të pyesë se përse i detyrohemi kaq shumë këtij njeriu, i cili ka...

Leximi i dorës, sa i vërtetë është fenomeni sipas historisë

Leximi i dorës ka filluar të praktikohet  qysh nga Mijëvjeçari  i Tretë para Krishtit, në qytetërimet e lashta të Kinës dhe Indisë. Qëllimi, siç...

10 ZBULIME ME SHUMË TË PANJOHURA

Ka shumë zbulime të mistershme, të cilat nuk janë ndriquar deri në fund. Ndoshta ne s'mund të jetojmë aq gjatë, për të mësuar të...
Fuqia e mendimit pozitiv

Fuqia e mendimit pozitiv

Ndoshta keni vëlla më të vjetër që ka qenë student i shkëlqyeshëm. Gjithnjë ka marrë vetëm pesëshe, ndërsa ju vetëm treshe, dhe këtë gjithnjë...
Legjende e  frikshme urbane në Japoni

Legjende e frikshme urbane në Japoni

Gruaja me buzë të prera Është një legjendë urbane në Japoni dhe Kinë që flet për një grua të quajtur Kuchisake-Onna, e njohur ndryshe si...

Besimet fetare dhe mitet mbi vdekjen dhe pavdekshmërinë

Vdekshmëria e ka torturuar vetëdijen tonë qëkur njeriu dëshmoi vdekjen e pare, dhe kuptoi mundësinë e vdekjes së vet. Pashmangshmëria e vdekjes dhe spekullimet...

Organizimi i fshehtë “Seclorum”

Organizimi sekret Seclorum-i është një organizatë e fshetë internacionale, që mendohet të jetë krijuar në vitin 2000, nga njerëz të pushtetshëm, të pasur dhe të...

Moti

Tirana
clear sky
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
100%
1.4kmh
0%
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
5 °
Enj
2 °
Pre
3 °

Latest news