Screen Shot 2016-07-21 at 13.52.44

Truri gjendet “edhe në bark”

Neuronet nuk ndodhen vetëm në tru dhe palcën kurrizore. Ato janë të pranishme në sasi të konsiderueshme, edhe në zorrë dhe përbëjnë të ashtuquajturin...
Screen Shot 2016-07-21 at 15.26.44

Fakte të çuditshme që mbase nuk i dinit për diellin

Dielli, sigurisht ka ekzistuar që para lindjes së njerëzimit e do të jetë ende kur ne të mos ekzistojmë. Por sa do të arrijmë...
Screen Shot 2016-07-21 at 13.59.42

Çfarë e bën uljen në Mars të ndryshme nga ajo në Hënë?

Janë 3 elementë që e bëjnë uljen në planetin Mars të ndryshme nga ulja në Hënë. I pari është graviteti – përshpejtimi për shkak...
Screen Shot 2016-07-21 at 14.06.02

Shfrytëzimi i diellit: Ja si kullat e mëdha diellore, gjenerojnë energji elektrike

Kur drita bie mbi një panel diellor, ky gjeneron rrymë elektrike duke zhveshur elektronet nga atomet e tyre, por kullat diellore janë të ndryshme....

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news