maske-limon-veze-fytyre-rrudha

Maska me limon për të eliminuar rrudhat dhe papastertitë nga fytyra

Natyrale dhe shume here me e mire se BOTOX-i! Përbërësit – lëng limoni – te bardhe veze Përgatitja Rrihni mire te bardhen e vezës shtoni disa pika limon aplikojeni...

Rritja e gjoksit në mënyrë natyrore

Zbukurimi artificial nuk është i pazakontë (madje është i inkurajuar). Persona të njohur merren me këtë mënyrë madje për një kohë të gjatë dhe...
Stilet e mahnitshme të flokëve të cilat i kemi mësuar nga heroinat e “Game of Thrones”

Stilet e mahnitshme të flokëve të cilat i kemi mësuar nga heroinat e “Game...

Me miliona fansa anë e mbanë botës, Game of Thrones mbetet një ndër seritë më të shikuara në televizion. Ky serial veçse ka arritur një...
Receta që përdoret me shekuj të tërë nga gratë e Lindjes së Mesme për heqjen permanente të qimeve

Receta që përdoret me shekuj të tërë nga gratë e Lindjes së Mesme për...

Kjo recetë e mahnitshme thuhet se është përdorur nga gratë e Lindjes së Mesme për heqjen permanente të qimeve të fytyrës, e më e...
Katër mënyra se si dashuria ndaj vetes do t’ju bëj të suksesshëm

Katër mënyra se si dashuria ndaj vetes do t’ju bëj të suksesshëm

Një ndër gabimet më të zakonshme që e bëjmë, është se shpeshherë i pëlqejmë dhe duam të tjerët para vetes. Bëjmë kompromise sa i përket...

Vajrat eterike – aleatët më të mirë kundër celulitit

Barërat natyrore, vajrat eterike dhe aromaterapia mund të ndihmojnë në zvogëlimin e celulitit. Shumica prej nesh janë dakord se aromaterapia është e shkëlqyer, ndoshta...
aryseja-floket-nuk-rriten

Ja arsyet pse flokët tuaja nuk rriten

Nuk është vetëm eliminimi i stresit që ndikon si përparësi. Gjithashtu është e domosdoshme të kufizoni ngjyrën dhe dëmtimin nga nxehtësia që të parandaloni...

Pastrohuni me sodë bikarbon dhe vaj kokosi: Ka efekt të mrekullueshëm! (Recetë)

Të dy përbërësit janë të lirë dhe natyral, dhe për këtë arsye provoni këtë preparat shtëpiak sa më shpejtë që të jetë e mundur… Pa...

Është paralajmëruar miratimi për “viagrën femërore”

Administrata për barëra dhe ushqim në Amerikë (FDA), të martën ka miratuar një lloj medikamenti të ashtuquajtur ‘Addy’, që ka ndikim në shërimin e...

Si të mbroni flokët pas notit

Të gjithë e dimë se sa shumë na nevojiten ditët e plazhit pas një viti të lodhshëm pune. Por me plazhin vine dhe dis...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news