Si do të duket fund i universit?

Si do të duket fund i universit?

Sipas shumicës së ekspertëve, vdekja e universit tonë do të jetë e ftohtë dhe graduale. Por një studim i ri i shkencëtarëve portugezë sugjeron...
Shprehia që zgjatë vetëm 90 sekonda do të arrijë efekte të pabesueshme në trup

Shprehia që zgjatë vetëm 90 sekonda do të arrijë efekte të pabesueshme në trup

Nëse në mëngjes zgjoheni me vështirësi dhe ndjeni se keni mungesë të energjisë, është një zgjidhje që mund të jetë e zbatueshme çdo mëngjes,...
A duhet pirë ujë gjatë ushqimit, tregojnë ekspertët

A duhet pirë ujë gjatë ushqimit, tregojnë ekspertët

Pse uji nuk është i mirë për t’u pirë gjatë ngrënies së ushqimit? Dietologia Robin Joukilis, në librin e saj “Go with your gut”...
Kështu duken gratë më të bukura në botë pa grim (FOTO dhe VIDEO)

Kështu duken gratë më të bukura në botë pa grim (FOTO dhe VIDEO)

Mendoni se aktoret dhe këngëtaret e njohura gjithmonë duken ashtu siç i shihni në tepihun e kuq. Kur dritat fiken dhe kur nuk janë në...

SI TË BËHEMI TË SUKSESSHËM NË JETË: 13 KËSHILLAT NGA NJERËZIT MË TË SUKSESSHËM...

Nuk ka rëndësi se sa vjeç jeni, apo nga jeni, të gjithë kemi një gjë të përbashkët, dëshira e të qenurit i suksesshëm. të...

A e dini pse numri 7 është me fat?

  Nëse rastësisht iu ndal dikush dhe iu pyet cilin numër do ta zgjidhni ndërmjet 1 dhe 10, sigurisht do ta zgjidhni numrin shtatë. Kjo...
10 librat që mund t’i “përpini” brenda një dite

10 librat që mund t’i “përpini” brenda një dite

“Plaku dhe Deti” , Ernest Hemingway Ky është libri me të cilin Hemingway fitoi çmimin “Nobel”. Jo keq për një libër që numëron rreth 110...
Ja pse alkooli të shëndosh

Ja pse alkooli të shëndosh

Çdokush që ndjek një dietë e di që duhet të shmangë pijet alkoolike. Por, pse alkooli të shëndosh? Këtu do i japim përgjigje kësaj...
Si të bini në gjumë për 1 minutë

Si të bini në gjumë për 1 minutë

Nëse ndjeheni në stres dhe nuk mund të flini, kjo gjë ndikon shumë keq në jetën tuaj. Gjumi i mirë është celësi i shëndetit të...

Pse na lotojnë sytë kur është ftohtë

Të gjithë e dimë që sytë lotojnë kur jashtë është temperatura minus, ndonëse vërtet nuk e dimë përse. Në realitet, ekziston arsye shumë e...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news