13-vjeçari shqiptar që shkruan romane erotike

13-vjeçari shqiptar që shkruan romane erotike

I ftuar në “Pasdite në Top Channel” ka qenë një personazh i pazakontë. 13-vjeçari Jason Vasha është shkrimtar dhe aktualisht ndër 100 më të...
Këto janë dhjetë punët më stresuese për vitin 2017

Këto janë dhjetë punët më stresuese për vitin 2017

Nëse ndiheni të rënduar psikologjikisht, atëherë zbuloni nëse situata është krijuara nga puna që bëni. “CareerCast” ka bërë një klasifikim të punëve më stresuese...
Pse duhet ta mbani trupin drejt

Pse duhet ta mbani trupin drejt

Rezultatet treguan se pozita në të cilën e mbajmë trupin ka shumë ndikim në mënyrën se si ndihemi. Në një studim ku rezultatet e të...
Sekretet e vogla të shkrimtarëve të mëdhenj

Sekretet e vogla të shkrimtarëve të mëdhenj

Njihuni me sekretet e vogla të shkrimtarëve të mëdhenj Franc Kafka (1883-1924) Autorit të Metamorfozës i pëlqente të praktikonte nudizmin, edhe pse kjo ndodhte në raste...
Ja sa paguhen presidentët nëpër botë dhe ai në Kosovë

Ja sa paguhen presidentët nëpër botë dhe ai në Kosovë

Menjëherë pas zgjedhjes president, Donald Trump njoftoi se për punën në këtë post do të merrte vetëm shifrën simbolike prej 1 dollari në vit....
Psikologët: Si të shpëtoni nga vesi i bixhozit

Psikologët: Si të shpëtoni nga vesi i bixhozit

Cilat janë simptomat që tregojnë që po bëheni një bixhozçi i varur. Probleme me kumarin, patologjia e kumarit apo varësia ndaj kumarit, të gjitha përshkruajnë...
Një metodë e thjeshtë për të rritur imunitetin

Një metodë e thjeshtë për të rritur imunitetin

Imuniteti gjatë dimrit dobësohet dhe është i pambrojtur ndaj viruseve dhe ftohjeve. Truku, i cili vjen nga Rusia, ndihmon në forcimin menjëhershëm të sistemit...

Profesori ngeli gjithë klasën për tu mësuar çfarë është komunizmi

Një profesor ekonomie në Texas Tech tha se nuk kishte ngelur asnjëherë, as edhe një student të vetëm, por një herë kishte ngelur një...

Fundi i tmerrshëm i italianes së bukur që refuzoi shtratin e Enver Hoxhës

Krimet e komunizmit në Shqipëri përbëjnë një kapitull të pahapur, ndonëse për to është folur në 25 vjet pas rënies së diktaturës, kryesisht nëpërmjet...

Çmenduria/ 8 super të pasur kanë më shumë se gjysma e të varfërve të...

Shpallen shifrat nga OJF britanike Oxfam / Pabarazia arrin në nivele ekstreme Pabarazia po çmend botën. Hendeku mes super të pasurve nuk po thellohet vetëm në...

Moti

Tirana
clear sky
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
100%
1.4kmh
0%
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
5 °
Enj
2 °
Pre
3 °

Latest news