Biskota mandarine

Biskota mandarine

Përbërësit 150 gr margarinë 100 gr sheqer Maje gishtash Krip 1 vezë 2 mandarina aromë vanilje 250 gr miell 100 gr marmalate sheqer pluhur Hapat 1 Mandarinat i pastrojme mire dhe grijme levoren...
Qofte me lëng

Qofte me lëng

 Përbërësit 400gr mish i grirë viçi 100gr salcice 20gr djathë i grirë kaçkavall 500gr domate të qëruara 4luge vaj ulliri 1 vezë piper kripë Hapat 1 Bashko me një tas mishin e grirë me salsiçet...
Salmon me salcë domatesh

Salmon me salcë domatesh

 Përbërësit 4 fileta salmoni 4decilitra vaj ulliri 1 qepë 4-5 domate 2-3 thelpinj hudhre 50gr gjalpë 1/5kg spinaq të freskët 3decilitra vere te bardhe 2luge uthull 1luge gjalpë 1luge miell 2decilitra qumësht Hapat 1 Çdo copë e salmonit pritet...
Jahni me fasule

Jahni me fasule

 Përbërësit 300gr fasule te thata 1 qepë 2luge salce domatesh vaj ulliri 1 koncentrate viçi nenexhik koper kripë pak spec te kuq djegs Hapat 1 Nje nate perpara pregatitjes se recetes, vendosim fasulet e thata ne...
Tavë dheu Tiranëse

Tavë dheu Tiranëse

 Përbërësit 450 gr mish viçi 250 gr gjize 1 qepë 100 gr gjalpë 1 luge miell vaj ulliri kripë piper spec i kuq djeges Hapat 1 Si fillim, presim mishin e vicit dhe qepen ne kubik...
Qofte me gjize ne salce domatesh

`Qofte me gjize ne salce domatesh

 Përbërësit 350gr gjize 140gr buke 2 vezë 1 thelbë hudhër 100gr djathë të grirë 1luge majdanoz piper kripë PER SALCEN 750gr salce domatesh 5luge vaj ulliri 1 thelbë hudhër kripë Hapat 1 Therrmojme 140gr buke me duar ose me ndihmen...
Thjerrëza të stufuara

Thjerrëza të stufuara

 Përbërësit 500gr thjerreza 1 salcice 1 karrote 1 dege selino 1 patate 1 qepë 1gote verë të kuqe 1luge salce domatesh 3luge vaj ulliri 2 thelbë hudhër kripë piper Hapat 1 Vendosim thjerrezat ne nje tenxhere me uje te...
Musaka me patëllxhan (Mousakas)

Musaka me patlixhan

 Përbërësit 1kg patlixhan 400gr mish të grirë 4 domate 3 qepë 2 thelbë hudhër 1/2gota verë të kuqe 500ml salce beshamele djath kackavall i grire koper e grire kanellë kripë piper i zi pak gjalpë vaj ulliri vaj per...
Mish viçi me tre salca

Mish viçi me tre salca

 Përbërësit 800-1000gr tul viçi 1 qepë 1 karrote 1 dege selino kripë PER SALCAT 9luge majoneze 1luge salce pesto 1 thelbë hudhër pak kerri Hapat 1 Vendosim ne zjarr nje tenxhere me 2 liter uje te ftohte,...
Lazanja ala bolonjeze

Lazanja ala bolonjeze

 Përbërësit 12 peta lazanjash 200gr Parmigiano Reggiano i grirë 1kg krem beshamel PËR KIMËN: 1 karotë 1 qepë 4luge vaj ulliri 1gote qumësht 50gr gjalpë 1gote verë e kuqe kripë piper 100gr pançetë mish i grirë viçi 250gr lëng...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news