Antipaste me salçiçe dhe spec të kuq

Antipaste me salçiçe dhe spec të kuq

Përbërësit salcice argjinare speca te kuq ullinj borzilok kripë piper vaj ulliri djathë Hapat 1 Mjafton të piqni paraprakisht specat, t’i pastroni nga lëkura dhe t’i bëni gati për vendosjen në pjatë. 2 Përdorni argjinare të konservuar...
Antipastë me kunguj dhe proshutë

Antipastë me kunguj dhe proshutë

Përbërësit kungull proshutë gjize kripë piper vaj ulliri limon Hapat 1 Pastroni dhe prisni në feta të holla të gjata, kungujt. 2 E mira është që t’i prisni me grirësen e posaçme sepse...

Antipastë me sallam, ullinj dhe mocarela

Përbërësit 250 gr ullinjë 250 gr djathë mocarela 250gr sallame shkopinjë Hapat 1 Marim shkopinjët, se pari në shkop e vendosim kokrrën e ullirit 2 Pastaj nga të dyja anët e vendosim...
Vezë të mbushura me proshutë

Vezë të mbushura me proshutë

Përbërësit vezë proshutë Spec të kuq kripë piper vaj ulliri pak magdanoz Hapat 1 Zjeni vezët, pastrojini nga lëkura dhe pritini përgjysmë. 2 Të verdhën e të gjithave bashkojeni me proshutën e prerë në...

Moti

Tirana
clear sky
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
100%
1.4kmh
0%
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
5 °
Enj
2 °
Pre
3 °

Latest news