Krelan me duqa

Përbërësit: 1 kg miell 700 ml ujë 1 lugë kripë 100 gr gjalpë 300 gr djath Kajmak ose mazë sipas dëshirës">   Përgatitja Brumin e krelanës e...

Llokuma

Llokumat janë gatim nga brumi i cili gatuhet në shtëpitë tona që nga kohtë e maherëshme gjër më sot. Përbërësit: 1 kg miell 3 gota...

Bukë shtëpie

Buka është një nga gatimet më të vjetra në kuzhinën tonë dhe në përgjithësi. Buka e përgatitur sipas recetave tradicionale, pa aditiv dhe pa...

Lakror misri me spinaq

Përbërësit: 1kg miell misri 1L ujë 2 lugë gjelle kripë 250 gr gjalpë 1 kg spanaq 1kg.  kos 1 vezë   Përgatitja: Në një tenxhere e vlojmë...

Pitalka ramazani

Pitalkat e ramazanit janë gatime që kryesisht përgatiten për muajin e agjërimit,  janë shumë të preferuara dhe përgatiten në disa mënyra. Kemi pitalka me...

Përpeq

Perpeqi është një nga llojët e piteve shumë të pëlqyera në viset tona. Përbërësit: 7-8 petë  të  t’holluara 150 gr gjalpë 2 vezë 300-500 gr...
IMG_7728a

Rasenik – Pite me lakër të bardhë

Raseniku eshte lloj i pites, gatim i njohur dhe i perhapur  ne shum vende te kosoves.   Përbërësit  Brumi: 1kg.miell 0.5L ujë 1 lugë gjelle krip 200...

Moti

Tirana
clear sky
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
100%
1.4kmh
0%
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
5 °
Enj
2 °
Pre
3 °

Latest news