Bakllava

Bakllava është njëra nga ëmbëlsirat tradicionale të kuzhinës kosovare, ndonëse bakllava ka prejardhje turke… Harxhi (për tepsi me diametër 40 cm) 5 ve – 1...

Kadaif

Përbërësit: 0.5 kg kadaif 200 gr gjalpë 200 gr arra Shërbeti: 1.5 kg sheqer 1.2 L ujë Mënyra e përgatitjes: Së pari kadaifi pjeket në temperaturë prej...

Gurabija

Gurabijat janë ushqim i qëndrueshëm dhe i përshtatshëm në mesin e ushqimeve nga kuzhina kosovare Përbërësit: 1 Puter ose Margarinë 1 gotë sheqer 1 gotë...

Sheqerpare

Sheqerparja është një nga ëmbëlsirat më të njohura nga kuzhina tradicionale shqiptare. Përbërësit: 500gr gjalpë 700gr miell 2 të kuqën e vesë 2 lugë kos Shërbeti: ...

Hashure

Hashuret përgatiten nga gruri dhe sheqeri, ëmbëlsirë kjo e cila është mjaft e preferuar në kuzhinën shqiptare. Përbërësit: 500 gr grurë 4 L ujë 300gr...

Kulaq i gështenjave

Kulaqi i gështenjave është gatim i thjeshtë me shije të veqant . Ky kulaq per mua ka rëndësi pasi që më kujton gjyshen time...

Hallva

Hallva është ëmbëlsirë e lehtë dhe e shpejtë për tu përgatitur. Zakonisht përgatitet për netët e mëdha para muajit të Ramazanit. Përbërësit: 200 gr gjalpë...

Pelte me kompot frutash

Peltja është ëmbëlsirë freskuese që përgatitet nga kompoti i frutave të ndryshme. Përbërësit: (për 5 persona) 1 kavanoz kompot  frutash (vishnje,dredhëz,kumbulla,mjedra,qërshi etj…) 1 got ujë ...

Sultjashi – Qumesht , Oriz

Sultjashi  është ëmbëlsirë freskuese e cila zakonisht përgatitet për festa të ndryshme. Përbërësit: 2 litra qumësht 3 filxhanë të  vegjël  të kafës  oriz 1 gotë...

Revani – Padispajë

Përbërësit: Brumi: 10 vezë 10 lugë sheqer 12 lugë miell Sherbeti: 1 kg sheqer 0.5l ujë   Përgatitja: Vezët dhe sheqerin i tundim me mikser ose tell dore për...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news