Bizele me mish viçi

Përbërësit: 800gr. bizele 300 – 400gr. mish viiçi 1 qepë 1 karrotë  1 spec 1 domate 1 dl vaj Kripë Biber t’kuq Biber t’zi   Përgatitja: Copëzat...

Pulë me oriz

Tava me oriz është gjelle e cila përgatitet shume shpesh në familjet shqiptare. Është kjo gjellë e preferuar për mikpritje dhe festa tradicionale. Përbërësit: 1...

Çorbë me oriz

Përbërësit: 200 -300 gr mish pule 1 gotë oriz 100gr gjalpë apo 1dl vaj 1 lug gjelle kripë 2 lug miell 2-3 thelba hudër ...

Tavë me patligjana

Përbërësit: 1 kg mish viçi 3kg domate 2 qepë 2 speca 2 patë lgjana të  zi 150 gr gjalpë 1-2 lugë  kripë Bamje si...
tav

Tavë me tambël

Përbërësit: 1-1.5kg mish qengji 500 -600gr oriz 1L qumësht 0.5l lëng nga zierja e mishit 200 gr gjalpë ose1dl vaj 1 lugë gjelleje kripë ...
sarma

Sarma me lakra turshi

Përbërësit: 1 kokë lakre turshi 1 kg mish të bluar 2 qepë 1 gotë oriz 150 gr tlyn ose vaj 1 lugë gjelle kripë ...
qervish

Çervish me mish të pulës

Përbërësit: 1 pulë ose 1kg kaqika të pulës 15 lugë gjelle miell misri 2 dl vaj ose 200 gr gjalpë 1 qepë 1lugë gjelle...
pasul

Pasul

Përbërësit: 0.5 kg pasul 1 qepë 2 speca 1 domate 1dl.vaj ose 100gr. yndyrë ( tlyn, margarine apo buter) 1 lug gjelle krip 1...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news