Jahni me fasule

Jahni me fasule

 Përbërësit 300gr fasule te thata 1 qepë 2luge salce domatesh vaj ulliri 1 koncentrate viçi nenexhik koper kripë pak spec te kuq djegs Hapat 1 Nje nate perpara pregatitjes se recetes, vendosim fasulet e thata ne...
Tavë dheu Tiranëse

Tavë dheu Tiranëse

 Përbërësit 450 gr mish viçi 250 gr gjize 1 qepë 100 gr gjalpë 1 luge miell vaj ulliri kripë piper spec i kuq djeges Hapat 1 Si fillim, presim mishin e vicit dhe qepen ne kubik...
Qofte me gjize ne salce domatesh

`Qofte me gjize ne salce domatesh

 Përbërësit 350gr gjize 140gr buke 2 vezë 1 thelbë hudhër 100gr djathë të grirë 1luge majdanoz piper kripë PER SALCEN 750gr salce domatesh 5luge vaj ulliri 1 thelbë hudhër kripë Hapat 1 Therrmojme 140gr buke me duar ose me ndihmen...
Thjerrëza të stufuara

Thjerrëza të stufuara

 Përbërësit 500gr thjerreza 1 salcice 1 karrote 1 dege selino 1 patate 1 qepë 1gote verë të kuqe 1luge salce domatesh 3luge vaj ulliri 2 thelbë hudhër kripë piper Hapat 1 Vendosim thjerrezat ne nje tenxhere me uje te...
Musaka me patëllxhan (Mousakas)

Musaka me patlixhan

 Përbërësit 1kg patlixhan 400gr mish të grirë 4 domate 3 qepë 2 thelbë hudhër 1/2gota verë të kuqe 500ml salce beshamele djath kackavall i grire koper e grire kanellë kripë piper i zi pak gjalpë vaj ulliri vaj per...
Mish viçi me tre salca

Mish viçi me tre salca

 Përbërësit 800-1000gr tul viçi 1 qepë 1 karrote 1 dege selino kripë PER SALCAT 9luge majoneze 1luge salce pesto 1 thelbë hudhër pak kerri Hapat 1 Vendosim ne zjarr nje tenxhere me 2 liter uje te ftohte,...
Lazanja ala bolonjeze

Lazanja ala bolonjeze

 Përbërësit 12 peta lazanjash 200gr Parmigiano Reggiano i grirë 1kg krem beshamel PËR KIMËN: 1 karotë 1 qepë 4luge vaj ulliri 1gote qumësht 50gr gjalpë 1gote verë e kuqe kripë piper 100gr pançetë mish i grirë viçi 250gr lëng...
Pite Tako

Pite Tako

 Përbërësit 225gr petëve gjysëmhënë të ngrira 450gr mish të grirë 30gr tako përzierje sezonale 450gr krem të tharët 225gr djathë të coptuar 400gr nacho Hapat 1 Të nxehet furra në 175 gradë C. 2 Shtroji...
Makarona me pesto siciljane

Makarona me pesto siciljane

Përbërësit 400gr makarona 400gr domate te vogla 400gr arra 400gr arra pishe 100gr gjize borzilok kripë /alboz.co
Pulë me balsamik dhe e zier ngadalë

Pulë me balsamik dhe e zier ngadalë

Përbërësit 6 gjoks pule piper i zi 1luge hudhër të kripur 2luge vaj ulliri 1 qepë 1/2filxhanit uthullë balsamik 1kanace domate 1luge baziliko të thatë 1luge rosmarinë të thatë 1/2luge ‘thyme’ e thatë Hapat 1 Gjoksi...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news