SALLATË ME RRËNJË PERIMESH

Sallate me rrenje perimesh

Përbërësit 1 rrënjë selinoje 1-2 rrepa të kuqe 2-3 karrota qepë të reja disa thelpinje hudher majdanoz kripë vaj ulliri Hapat 1 Rrënjët kalohen në rende në enë të veçanta. 2 Rrënjës së selinos i hidhet...
Sallatë e ftohtë me oriz

Sallatë e ftohtë me oriz

Përbërësit 300 gr oriz kokerrgjate 150 gr djath kaçkavall 100 gr bizele te ziera 100 gr ullinj te zinj 10-15 domate qershize 1 spec te madh te kuq 2 peshk...
Sallata Çezar

Sallata Çezar

Përbërësit 300gr sallate romane 100gr djath parmixhano te grire 2feta buke te bardhe 1 veze te ziere 2 Hudhra 10luge vaj ulliri 1luge uthull te bardhe 1luge salce Worcestershire 1/2 lëng limoni kripë piper Hapat 1 Pregatisim...
Sallatë greke (Koriatiki salada)

Sallatë greke (Koriatiki salada)

Përbërësit 2 domate 2 kastraveca te vegjel 1 qepe e kuqe e embel 1 spec jeshil 200 gr djath Feta 8 ullinj te zinj 4luge vaj ulliri Rigon sipas deshires kripë Hapat 1 Lajme dhe...

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe

Përbërësit Përbërësit 400 gr luleshtrydhe 100 gr spinaq me gjethe te vogla 50 gr rukola 200 gr djath i bardhe dhie 4 luge vaj ulliri 1/2 lëng limoni stika pishe/arra/bajame/lajthi kripë Hapat 1 Lajme dhe thajme...
Sallatë me rukola (rradhiqe), dardhë, grana dhe arra

Sallatë me rukola (rradhiqe), dardhë, grana dhe arra

Përbërësit 150gr rukola 2 dardha 50gr arra 100gr djathë vaj ulliri uthull balsamike kripë Hapat 1 Lajme rukolen dhe i heqim ujin e tepert. 2 Qerojme dardhen dhe e ndajme ne copa jo shume te...
Sallatë me lulelakër, ullinj dhe kaperi

Sallatë me lulelakër, ullinj dhe kaperi

Përbërësit 1 lulelakër 2 lugë të vogla Kaperi 2 thelpinje hudher 12 ullinj te zinj 4 lugë vaj ulliri 2 luë uthull te bardhe majdanoz kripë piper Hapat 1 Fillimisht, pastrojme lulelakren duke e ndare...

Sallatë me mish pule dhe susam

Përbërësit 300 gr mish I bardhe I pules I zier 100 gr susam 200 gr kikirik te njelmet te pjekur 3 decilitra ajke e tharte 200 gr majonez pak kripë piper...

Sallatë fantazie

Përbërësit domate speca te kuq Speca te gjelber Qepe te kuqe dhe te bardha disa thelpinje hudher sallate jeshile tranguj Hapat 1 Se pari miret sallata jeshile dhe pastrohet mire dhe vendoset ne nje...

Sallatë me mish të pules

Përbërësit 600 gr mish i bardhe pule 200 gr kikirika 200 ml ajke e tharte 200 ml majonez 1 luge senf 5 tranguj turshi Hapat 1 Mishi i bardhe zihet ose piqeet dhe...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news