Supe krem me karrota
Supë pule me misër
SUPË ME AVOKADO

SUPË ME AVOKADO

Përbërësit 1 avokado 2 lugë lëng limoni 1/2 litër jogurt 2 lugë ajkë kosi 1/2 lugëz salcë kripë piper majdanoz Hapat 1 Avokadoja pastrohet, pritet në katrorë dhe vendoset në enë ku do të bluhet....

Supë me mish pule dhe prezla

Përbërësit 2 shpatulla te medha te pules 2 karrota te medha 1 qepe e vogel majdanoz 1 luge vegete pak kripë 1/2 luge sheqer PER KNEDLAT(TOPTHAT): 1 vezë 5-6 luge prezlla pak kripë magdanoz I grire...

Supë dietale

Përbërësit 1 katrore supe e gatshme 250 ml ujë 400 gr brokoli 1 filxhan fasule e konservuar 1/2 luge vegete Hapat 1 E ujin qe vlon e qesim katrorin e supes se...

Supë antivirale

Përbërësit 2 luge margarinë 2 thelpinje hudher 2 gjethe dafine 100 gr mish i bardhe pule pak kripë 2 decilitra qumësht 4 decilitra ujë 1 luge Piper te zi 1 luge vaj ulliri Hapat 1 Ne...

Supë me makarona

Përbërësit 2 gote makarona 2 luge kos 1 gote miser 2 luge gjelle miell 2 luge gjelle lëng limoni 2 luge te vagla melmesa kripë vegete Hapat 1 Ne nje ene qesim 7 gota uje...
Supë me oriz dhe thjerrëza

Supë me oriz dhe thjerrëza

Përbërësit PËR 2 PERSONA majdanoz 1 hudhër 2 domate 2 porcione oriz 60 gr thjerreza 1 gjethe dafine lëng Hapat 1 Grini bashkë një tufë majdanoz me një thelbi hudhër. 2 Zieni 2 domate salce, hiqini lëkurën...
Supë shtëpie

Supë shtëpie

Përbërësit 1 pulë 5-6 karrota 1 tufe magdanoz 4-5 piper i zi 1 qepë 4-5 gjethe dafine 1-2 luge melmesa Hapat 1 nga magdanozi marim vetem trungun e gjelbert, sepse gjethet shperndahen gjithandej. 2 Qepen e...
Supë me pulë dhe kokos

Supë me pulë dhe kokos

Përbërësit 150 ml qumesht arra kokosi 1 tufë e vogël me rrënjë koriandri 2 feta xhenxhefil 2 spec i kuq 1 lugë gjelle salcë 1 lugë gjelle lëng limoni 250 gr...
Supë me spinaq dhe patate

Supë me spinaq dhe patate

Përbërësit 300 gr spinaq 2 patate 1 qepë 4-5 thelbinjë hudhër 1 karrote kripë 500 ml lëng mishi magdanoz Hapat 1 Në një tenxhere skuqim qepën e grimcuar në vaj ulliri për 2-3min. 2 Shtojmë hudhrat bashkë...
Supë me mish të grirë dhe bizele

Supë me mish të grirë dhe bizele

Përbërësit 250 gr bizele 250 gr mish i grirë viçi 1 limon 1 lugë gjalpë 1 qepë 2 supe të gatshme 3 thelpinje hudher 1 lugë bollgur 1/2 lugë kerri 1/2 lugë sheqer 300 ml...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news