Aksidentohet nje person ne Sarande , Gjendje Kome !

Sot paradite aksidentohet nje person . Si pasoje e aksidentit personi ndodhet ne gjendje kome dhe pritet te transferohet ne Spitalin Ushtarak , Tirane...

Miratohet ligji për sigurinë kibernetike dhe ndryshimet në buxhet, mazhoranca humbet shumicën e cilësuar

Parlamenti miratoi dje aktin normativ të paraqitur nga qeveria për buxhetin e 2016 dhe ligjin për sigurinë kibernetike, por ajo që ra në sy...
Presidenti i Eurogrupit: BE-ja, e vetme, pas emërimit të Donald Trump

Presidenti i Eurogrupit: BE-ja, e vetme, pas emërimit të Donald Trump

Presidenti i Eurogrupit, Jeroen Dijsselbloem pohoi dje se BE-ja do të ishte e vetme gjatë viteve të ardhshme tashmë që Donald Trump u zgjodh...
ushtri-evropiane-650x358

Evropianët po mendojnë krijimin e një ushtrie

Udhëheqësit europianë, u alarmuan nga komentet e kohëve të fundit të Presidentit Donald Trump se "NATO-s i ka ikur koha". Që kur u krijua, në...
Vdes papritur aktori shqiptar Gjergj Trola, atak zemre në kafene

Vdes papritur aktori shqiptar Gjergj Trola, atak zemre në kafene

Gjergj Trola ka marre pjesë në shumë produksione dhe së fundmi ka luajtur në serialin “Familja”, të regjisorit Ylli Pepo. Aktori i mirënjohur shqiptar, Gjergj...
kadare

Ismail Kadare: Pse i urrente dhe i shkatërroi Enveri kafenetë

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare është një figurë madhore e letërsisë. Librat e tij të botuar nga “Fayard” janë epope të mrekullueshme në zemër të...
Manjani: Pse Meta kërkoi mbledhjen e Këshillit të Sigurisë për arrestimin e Balilit

Manjani: Pse Meta kërkoi mbledhjen e Këshillit të Sigurisë për arrestimin e Balilit

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ishe I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu ku foli rreth çështjeve më të...
Tjetër rast, “shqiponja” kthehet në makthin e ushtrisë greke

Tjetër rast, “shqiponja” kthehet në makthin e ushtrisë greke

Fotografia e re e një rekruti të ushtrisë greke që pozon duke bërë me duar shenjën e shqiponjës dykrenare, e zbuluar në rrjetet sociale,...
"Mëngjese në kafe Rostand', Kadare pret radhë të gjata adhuruesish (Foto)

“Mëngjese në kafe Rostand’, Kadare pret radhë të gjata adhuruesish (Foto)

Libri ”Mëngjeset në kafe Rostand”, ka mbledhur adhuruesit e shkrimtarit të madh Ismail Kadare në Paris, të cilët, kanë pasur rastin të takohen dhe...
Deputeti shqiptar në Parlamentin serb: Në bisedime të përfshihet edhe Lugina e Preshevës

Deputeti shqiptar në Parlamentin serb: Në bisedime të përfshihet edhe Lugina e Preshevës

Deputeti i vetëm shqiptar i Parlamentit të Serbisë, Fatmir Hasani, ka theksuar se shpreson që çështja e Luginës së Preshevës do të futet si...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news