Imazh i ngjashëm

Njolla të kuqe në trup, shkaktojne njolla të kuqe në lëkurë

Nëse trupi i njeriut u shfaq njolla të kuqe, ajo nuk duhet të injorojë atë. Arsyet për shfaqjen e një shumë të spoteve dhe...

Fara e zezë (Nigella Sativa), ilaçi i çdo sëmundjeje

Nisur nga hadithi i profetit Muhamed (a.s.), siç e përmend në parathënien e librit, doktori gjerman kreu një sërë studimesh dhe rezultatet e arritura...

Forca shëruese e mendimit pozitiv

Nga Valbona Voca   Lidhja në mes Mendjes, Trupit dhe Shpirtit Lëvizja Epoka e Re(New Age)është një lëvizje shpirtërore jo religjioze perëndimore e cila u zhvillua ne...
shprehite_1479265258-5446639

Këto gjëra mos i bëni asnjëherë sapo zgjoheni në mëngjes

Mënyra se si e nisni mëngjesin zakonisht përcakton edhe tonin e pjesës tjetër të ditës. Nëse e nisni pa energji dhe dita rezulton të...
Pas këtij lajmi do filloni të hani fasule çdo ditë

Pas këtij lajmi do filloni të hani fasule çdo ditë

Fasulet janë shumë popullore në shumë kultura dhe janë ushqim bazë në kuzhinën meksikane, braziliane, kubane, dhe atë domenikane. U prezantuan në Europë në shekullin...

10 ndryshimet që i duhen jetës sipas Rumit

Këtu janë dhjetë këshillat që ndryshojnë jetën, të frymëzuara nga të thënat e poetit të madh Sufi, Rumi. 1. Frika nga ndryshimet "Ik nga ajo që...

15 rregullat e të jetuarit, nga Rumi

“Studiomë mua sa të mundesh, prapë nuk do të më njohësh, sepse ndryshoj në njëqind mënyra nga ajo që ju shihni tek unë. Vendoseni...

Mjekësia Profetike, Dhimbja e kokës, Migrena shkaku, pasojat dhe shërimi i saj.

Imam Ibn Maxhe e ka cituar hadithin në të cilin i Dërguari i All-llahut kishte vënë këna në kokë, sepse i dhembte shumë...

Zhvillimi i njeriut në barkun e nënës, nga ngjizja deri në Lindje (Pamje spaktakulare)

  https://www.youtube.com/watch?v=UqRLTCSh_o0 Nga ngjizja deri ne lindje (Ovociti )(sperma) vertilimi i vezes 24 ore; ndarja e pare qelizore e foshnjes veza e fekonduar ndahet disa ore pas fuzionit......
Ky është lëngu që shkatërron qelizat e kancerit

Ky është lëngu që shkatërron qelizat e kancerit

Mjekësia alternative shpesh raste del të jetë shumë efektive për shërimin e shumë sëmundjeve. Ky lëng i panxharit është i ngarkuar me lëndë ushqyese të...

Moti

Tirana
clear sky
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
100%
1.4kmh
0%
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
5 °
Enj
2 °
Pre
3 °

Latest news