Mbani mend: Gjithmonë flini në KRAHUN E MAJTË!

Mbani mend: Gjithmonë flini në KRAHUN E MAJTË!

Shumica e njerëzve janë të panjohur me faktin se pozita në të cilën flini ka rol të rëndësishëm në shëndetin e përgjithshëm, e veçanërisht...
Përse çdo të tretën ditë duhet të hani brokoli?

Përse çdo të tretën ditë duhet të hani brokoli?

Nëse rregullisht hani këtë perime, mund të ulni rrezikun e sëmundjes së zemrës, diabetit të tipit 2 dhe disa tipave të kancerit, ka treguar...
Kini kujdes, reagoni menjëherë: Këto janë shenjat që organizmi fillon të VDESË!

Kini kujdes, reagoni menjëherë: Këto janë shenjat që organizmi fillon të VDESË!

Nëse ju dhemb shpesh koka, keni puçrra dhe probleme me thonjtë, atëherë do të DUHEJ URGJENTISHT të shkoni… Nëse ndoshta kjo gjë ju ndodh juve,...
Si të mbrohemi nga të nxehtit e madh?

Si të mbrohemi nga të nxehtit e madh?

Ngritja e shpejtë e temperaturave, përveç që na vështirëson jetën e përditshme, gjithashtu paraqet dhe rrezik për shëndetin. Ja disa këshilla se si të freskoheni...
Nëntë rekomandimet për mbrojtje nga dielli

Nëntë rekomandimet për mbrojtje nga dielli

Nëntë rekomandime se si të mbrohen nga temperaturat e larta që janë duke mbretëruar në Kosovë. Masat e rekomanduara mbrojtëse për shëndetin e personave të...
Këto janë shprehitë që po ua përgjysmojnë jetëgjatësinë!

Këto janë shprehitë që po ua përgjysmojnë jetëgjatësinë!

Dëshironi të keni një jetë të gjatë, të lumtur dhe të shëndetshme? Atëherë duhet t’i hiqni qafe disa nga shprehitë tuaja të preferuara. Qëndrimi ulur...
Gjërat që duhet t’i bëni në mëngjes për të qenë më të shëndetshëm

Gjërat që duhet t’i bëni në mëngjes për të qenë më të shëndetshëm

Mëngjesi e cakton rrjedhën e tërë ditës, pasi që disponimi i mëngjesit qëndron thuajse tërë ditën. Më poshtë gjendet një listë me rituale të shëndetshme...
Si ta përmirësoni qarkullimin e gjakut pa ilaçe?

Si ta përmirësoni qarkullimin e gjakut pa ilaçe?

Nëse keni qarkullim të dobët të gjakut për shkak të faktorëve si obeziteti apo diabeti, atëherë ju mund të jeni të prirë për sëmundje...
Shkenca: Dëshironi jetë më të gjatë? Konsumoni këto ushqime

Shkenca: Dëshironi jetë më të gjatë? Konsumoni këto ushqime

Dëshironi të arrini moshën 100 vjeçare? Atëherë kjo është më e lehtë se që duket, pasi që disa studime të fundit kanë treguar se...
Forcojeni imunitetin me kohë

Forcojeni imunitetin me kohë

Me ushqyerjen e organizmit me ushqime të caktuara me siguri do të forconi imunitetin, ndërsa ne ju sjellim ushqimet që janë më të mirat...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news