Fara e zezë (Nigella Sativa), ilaçi i çdo sëmundjeje

Nisur nga hadithi i profetit Muhamed (a.s.), siç e përmend në parathënien e librit, doktori gjerman kreu një sërë studimesh dhe rezultatet e arritura...

10 ndryshimet që i duhen jetës sipas Rumit

Këtu janë dhjetë këshillat që ndryshojnë jetën, të frymëzuara nga të thënat e poetit të madh Sufi, Rumi. 1. Frika nga ndryshimet "Ik nga ajo që...

15 rregullat e të jetuarit, nga Rumi

“Studiomë mua sa të mundesh, prapë nuk do të më njohësh, sepse ndryshoj në njëqind mënyra nga ajo që ju shihni tek unë. Vendoseni...

Zhvillimi i njeriut në barkun e nënës, nga ngjizja deri në Lindje (Pamje spaktakulare)

  https://www.youtube.com/watch?v=UqRLTCSh_o0 Nga ngjizja deri ne lindje (Ovociti )(sperma) vertilimi i vezes 24 ore; ndarja e pare qelizore e foshnjes veza e fekonduar ndahet disa ore pas fuzionit......
Ky është lëngu që shkatërron qelizat e kancerit

Ky është lëngu që shkatërron qelizat e kancerit

Mjekësia alternative shpesh raste del të jetë shumë efektive për shërimin e shumë sëmundjeve. Ky lëng i panxharit është i ngarkuar me lëndë ushqyese të...
Psikologia e Harvardit tregon se si ta zbuloni një gënjeshtar

Psikologia e Harvardit tregon se si ta zbuloni një gënjeshtar

  Psikologia e Harvardit tregon se si ta zbuloni një gënjeshtar Sipas Amy Cudy nga Shkolla e Biznesit të Harvardit, nuk ka vetëm një mënyrë të...
Rezultate imazhesh për shega

Shega, ilaçi i çmuar për zemrën

PËRBËRËSIT MAGJIKË Në mjekësinë popullore përdoren frutat dhe lëvozhgat e tyre, lulet, farat, rrënjët dhe lëvorja e degëve dhe e rrënjëve, e cila ka shije...
Urina e lopës shëron kancerin?

Urina e lopës shëron kancerin

Praktikuesit e kultit Hindu besojnë se një filxhan i ngrohtë me urinë të një lope të virgjër para lindjes së diellit, e shëron kancerin....
thinja-natyrale-mjete-kujdes-shendet

Flokët e thinjura – parandaloni me burime natyrore

Cikli natyror i të thinjurit të flokëve akoma nuk është e mundur të ndalohet krejtësisht, por për këtë është e mundur që në mënyrë...
Gjakrrjedhja pas seksit: Kur është koha për pauzë, kur për te mjeku!

Gjakrrjedhja pas seksit: Kur është koha për pauzë, kur për te mjeku!

Problemin për shkak të të cilit gjakrrjedhja zakonisht shfaqet, nuk do të arrini të zgjidhni vetë, andaj gjithsesi do të duhej të shkoni te...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news