shprehite_1479265258-5446639

Këto gjëra mos i bëni asnjëherë sapo zgjoheni në mëngjes

Mënyra se si e nisni mëngjesin zakonisht përcakton edhe tonin e pjesës tjetër të ditës. Nëse e nisni pa energji dhe dita rezulton të...
Pas këtij lajmi do filloni të hani fasule çdo ditë

Pas këtij lajmi do filloni të hani fasule çdo ditë

Fasulet janë shumë popullore në shumë kultura dhe janë ushqim bazë në kuzhinën meksikane, braziliane, kubane, dhe atë domenikane. U prezantuan në Europë në shekullin...
Psikologia e Harvardit tregon se si ta zbuloni një gënjeshtar

Psikologia e Harvardit tregon se si ta zbuloni një gënjeshtar

  Psikologia e Harvardit tregon se si ta zbuloni një gënjeshtar Sipas Amy Cudy nga Shkolla e Biznesit të Harvardit, nuk ka vetëm një mënyrë të...

C’fare eshte dhe c’far perben Mjalti

  Mjalti është lëng i trashë dhe i ëmbël me ngjyrë qelibari, që e bëjnë bletët nga nektari i luleve. Nektari është burimi kryesor i...
Kujdes: Këto ushqime shkaktojnë akne

Kujdes: Këto ushqime shkaktojnë ankne

Vitet e fundit ka pasur shumë studime që kanë bërë lidhjet mes ushqimeve dhe akneve, dhe të dhënat më të rëndësishme mund të ndahen...
Për ta shmangur vdekjen e papritur të foshnjave, prindërit duhet ta ndajnë dhomën me to

Për ta shmangur vdekjen e papritur të foshnjave, prindërit duhet ta ndajnë dhomën me...

Për të paktën gjashtë muajt e jetës së tyre, foshnjat duhet të flenë në të njëjtën dhomë me prindërit e vet, por jo edhe...
rumi_1474392795-3299935

Dhjetë ndryshime që ju nevojiten në jetë, sipas Rumit

Këtu janë dhjetë këshillat që ndryshojnë jetën, të frymëzuara nga të thënat e poetit të madh , Rumi. Ato kanë shërbyer si burim motivimi për...

Ushqimi i shpejtë që dëmton lëkurën tuaj

Akulloret, cheeseburger-at, patatet e skuqura, burrito-t (panine me gjalpë) … Disa nga këto kënaqësitë e ushqimit të shpejtë mund t’i hani ndonjë herë, por...

Ushqimet që nuk duhet të merrni me vete në plazh

Cilat janë ushqimet për të mos u konsumuar në plazh apo për të mos u marrë me vete gjatë qëndrimit në çadër për të...
Mendoni se konsumimi modest i alkoolit nuk sjell dëme? MENDONI PRAPË!

Mendoni se konsumimi modest i alkoolit nuk sjell dëme? MENDONI PRAPË!

Alkooli është droga më e famshme në botë! Një anketim i vitit 2014 ka zbuluar se më shumë se 90 për qind e të...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news