16brno-d1-marquez-teaser

Marc Marquez, kohë rekord në pistën e Brno-s

Marc Marquez kthehet në nivelet më të larta në kualifikueset e Cmimit të Madh të Cekisë në Moto GP. Piloti spanjoll do të niset...
C_29_articolo_1111360_upiImgLancioOriz

Hamilton, fitore dhe dominim në Gjermani

Korriku i Hamilton në Formula 1, me pilotin e Mercedes që triumfoi dhe në Cmimin e Madh të Gjermanisë duke regjistruar suksesin e katërt...
F1, Rosberg niset i pari në Çmimin e Madh të Gjermanisë

F1, Rosberg niset i pari në Çmimin e Madh të Gjermanisë

  Provat zyrtare të Çmimit të Madh të Gjermanisë kanë rezultuar një luftë brenda skuadrës Mercedes,ku në fund doli gjermani Rosberg fitues ndaj Hamilton duke...
163631433-8d4768a3-9df3-47b4-acae-c02104d16420

Marquez: Çështja e titullit ende nuk është mbyllur

Kur ka përfunduar gjysma e sezonit diferenca e tij në klasfikimin e përgjithshëm është 48 pikë me Jorge Lorenzon dhe 59 me Valentino Rossin,...
f1-italian-gp-2015-james-allison-ferrari-chassis-technical-director

Ferrari një dështim, shkarkohet Drejtori Teknik

Pas 3 viteve bashkëpunim ndahen përfundimisht rrugët e James Allison me Ferrarin. Britaniku ka zyrtarizuar largimin e tij nga skuadra italiane nga posti i...
Lewis Hamilton

Formula 1, Hamilton shënon fitore në Hungari

Lewis Hamilton Piloti britanik me bolidin e Mercedesit, Lewis Hamilton shënoi fitoren në garën e 11-të të këtij viti në Formula 1 e cila u...
CoDkjMeWEAApzxK

Nico Rosberg “pole” në Hungari

Mercedes dominon edhe në Çmimin e Madh të Hungarisë. Në kaosin e krijuar në pistën e Hungaroring, Nico Rosberg regjistroi kohën më të shpejt...
Formula 1, Alonso pranë largimit

Formula 1, Alonso pranë largimit

Fernando Alonso po përjeton një tjetër vit zhgënjyes dhe së fundmi ankohet për atë që ai e quan një drejtim të paqartë në të...
Rosberg firmos kontratë të re, tek Mercedes deri më 2018

Rosberg firmos kontratë të re, tek Mercedes deri më 2018

Nico Rosberg i ka dhënë fund spekulimeve mbi të ardhmen e tij duke firmosur një kontrate të re e Mercedes që e mban pilotin...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news