Njihuni me 5 aplikacionet më të sigurta për mesazhe dhe biseda sekrete

Me rritjen e teknologjisë dhe aplikacioneve të ndryshme të cilat shërbejnë për komunikim, ruajtja e privatësisë bëhet gjithmonë e me e vështirë. Në ditët...

Telefoni i vetëm të cilin mund ta pastroni me shampon e sapun (Video)

 Kompania japoneze, “Kyocera” e ka lansuar celularin e parë të cilin mund ta pastroni sikur vetveten. Telefoni i quajtur “Rafre” lirisht mund të pastrohet me...

WhatsApp zhgënjen përdoruesit! Ky është përditësimi që nuk po i pëlqen askujt

Rrjetet sociale dhe aplikacionet e mesazheve pothuajse për çdo ditë lëshojnë përditësime të ndryshme, duke u munduar që t’i sofistikojnë dhe t’i bëjnë sa...

E tmerrshme, aktori i Hollivudit vret veten “Live” në Facebok (Foto)

WhatsApp do të ndryshojë mënyrën se si do të dërgoni mesazhe me tekst Ky përditësim i fundit, i cili për momentin është i vlefshëm vetëm...
3C3DCE3C00000578-0-South_Korea_wants_to_create_an_ultra_fast_train_it_hopes_will_be-m-72_1484750969074

Treni që do të udhëtojë me 997km/h (shpejtësinë e zërit)  

Koreja e Jugut ka në plan të krijojë një tren super të shpejtë dhe në pritshmëritë e saj treni të jetë në gjendje t’i...
Instagram, videot live vijnë dhe në Shqipëri

Instagram, videot live vijnë dhe në Shqipëri

Pas publikimit në Shtetet e Bashkuara, Instagram ka zgjeruar dhe më tej mundësinë e videove Live në rubrikën Stories, dhe ky funksion është i...

16 vjeçari Mohammed refuzoi të shesë për 7 milionë euro shpikjen e tij

Të kursesh para nuk është e lehtë dhe as e dëshirueshme, por gjithsesi për pjesën dërrmuese të popullsisë globale është e domosdoshme. Pikërisht kësaj pjese...
Duhet të prisni! Samsung S8 nuk del muajin që vjen

Duhet të prisni! Samsung S8 nuk del muajin që vjen

Kompania Samsung Electromics Co e Koresë Jugore thotë se bateritë me gabime kanë shkaktuar tejnxehje dhe shpërthim të flakës në telefonat e mençur, Galaxy...

iOS 11 sjell veçori mahnitëse në iPhone (Video)

Sipas një raporti të ri nga ueb-faqja izraelite The Verifier, me iOS 11 Apple do të prezantojë shumë veçori të reja. Raporti sugjeron në mënyrë...
Doni të dini a jua paguan sigurimet punëdhënësi? Si ta verifikoni online

Doni të dini a jua paguan sigurimet punëdhënësi? Ja si ta verifikoni online

Nëse keni dyshime që punëdhënësi juaj mund të mos jua paguajë kontributet e sigurimeve ka një zgjidhje të lehtë, pa u detyruar të shkoni...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news