E tmerrshme, aktori i Hollivudit vret veten “Live” në Facebok (Foto)

WhatsApp do të ndryshojë mënyrën se si do të dërgoni mesazhe me tekst Ky përditësim i fundit, i cili për momentin është i vlefshëm vetëm...
Instagram, videot live vijnë dhe në Shqipëri

Instagram, videot live vijnë dhe në Shqipëri

Pas publikimit në Shtetet e Bashkuara, Instagram ka zgjeruar dhe më tej mundësinë e videove Live në rubrikën Stories, dhe ky funksion është i...
WhatsApp ju jep mundësinë të ndryshoni mesazhet

WhatsApp ju jep mundësinë të ndryshoni mesazhet

WhatsApp po planifikon t'i japë mundësinë përdoruesve të ribëjnë telefonata dhe të redaktojë apo fshijë mesazhet e shkruara, pasi i kanë dërguar, në një...
blog-image-screens-6

Google lançon zyrtarisht aplikacionin e komunikimit Allo

Katër muaj pas prezantimit gjatë konferencës Google I/O, aplikacioni Allo ka debutuar zyrtarisht. Ky aplikacion përfaqëson një tentativë tjetër të Google për të hyrë...

INSTAGRAM STORIES KOPJON SNAPCHAT-IN!

Instagram Stories vjen me risi të ngjashme me Snapchat! Rrjeti social, Instagram është duke vazhduar të kopjoj ravalin e tij, Snapchat. Të rejat e fundit që...

Sa shume sukses me Pokemon Go

Pokémon GO është një lojë për celularët, e cila ka vetëm pak ditë që ka dale në tregun e internetit, por që është bërë...
parents-opinions-image

“SwitchOff”, programi që kujdeset për fëmijët tuaj

Aplikacioni më i mirë që një prind mund të përdor padyshim është “SwitchOff”, cili është një dorë e padukshme kujdesi ndaj fëmijëve. Aplikacioni i krijuar...
101911203-20140811-9125-674-1910x1000_1469200755-2572119

Hapat se si të siguroheni që mesazhet tuaja në “Messenger” mos t’i lexojnë të...

Kushti i parë është që të keni versionin e fundit të aplikacionit në telefonit tuaj. Së dyti, duhet të zgjidhni se në çfarë pajisjeje doni...
maxresdefault

Në Torino “luftë” për një Pokemon!

Një Pokemon në Piazza Vittorio në Torino për pak ka shkaktuar një përleshje fizike mes dy personave. Loja e famshme ka shkaktuar një debat të...
Pokemon Go thyen rekorde të shkarkimit

Pokemon Go thyen rekorde të shkarkimit

Apple ka thënë për TechCrunch se Pokemon Go ka thyer rekordin në App Store. Përderisa loja është në dispozicion vetëm në pak vende për momentin,...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news