KINEZËT SPIUNOJNË EDHE ANDROIDËT!

Ju mund të jeni mes 700 milionë përdoruesve, telefonat e të cilëve dërgojnë në mënyrë të fshehtë gjithë të dhënat tuaja në Kinë. Mbi...

Së shpejti në treg atletet që lidhen vetë

Së shpejti atletet që lidhen vetë do të jenë në duar të adhuruesve të tyre Sipas kompanisë amerikane këpucët “HyperAdapt 1.0” do të dalin në...
Më në fund, Shqipëria pjesë e Google Street VIEW!!

Më në fund, Shqipëria pjesë e Google Street VIEW!!

Pas muaj e muaj spekulimesh, më në fund vendi ynë bëhet pjesë e Google Street View! Produkti i famshëm i Google më në fund ka...
Ja si ta zbuloni fjalëkalimin e partnerit në Facebook (Video)

Ja si ta zbuloni fjalëkalimin e partnerit në Facebook (Video)

Keni qenë gjithmonë kurioz të mësoni se si mund të zbuloni fjalëkalimin e personave të tjerë në Facebook? Ju është dukur e pamundur kjo...

Konfirmohet ekrani i ri i iPhone 8 (FOTO)

Ndërsa po vazhdojnë thashethemet rreth celularit të ri që Apple do ta lansojë më 2017 – një celular ky që do të mund të...

“Mikrobotë” të projektuar për të lëvizur në arterie dhe vena

Këta robotë të vegjël përbëhen nga sfera metalike që mund të komandohen dhe të bashkohen me njëra-tjetrën duke përdorur nga jashtë fusha manjetike Vijnë “mikrobotët”,...

Samsung Gear S3 debuton në vjeshtë!

  Asnjëherë nuk ka pasur dyshime për lansimin e Samsung Gear S3 pasi paraardhësi i tij, Gear S2, është një prej orave të mençura më...
SUNNYVALE, CA - JULY 17:  The Yahoo logo is displayed in front of the Yahoo headqarters on July 17, 2012 in Sunnyvale, California.  Yahoo will report Q2 earnings one day after former Google executive Marissa Mayer was named as the new CEO. Photo by Justin Sullivan/Getty Images)

Yahoo blihet nga Verizon për 5 miliardë dollarë

Sipas raporteve të fundit, Verizon ka vendosur të blej gjigantin Yahoo për një marrëveshje që vlen 5 miliardë dollarë. Marrëveshja është finalizuar, megjithëse njoftimi zyrtar...
parents-opinions-image

“SwitchOff”, programi që kujdeset për fëmijët tuaj

Aplikacioni më i mirë që një prind mund të përdor padyshim është “SwitchOff”, cili është një dorë e padukshme kujdesi ndaj fëmijëve. Aplikacioni i krijuar...

Katër dronë zyrtarë të ‘Star Wars’ mbërrijnë këtë vjeshtë

Vërtet ishte thjesht cështje kohe ! Me propozimin e ri të filmave të Star Wars , në planin vjetor, pushtimi i qiellit që na...

Moti

Tirana
clear sky
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
100%
1.4kmh
0%
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
5 °
Enj
2 °
Pre
3 °

Latest news