Kjo është risia e Facebook-ut

Kjo është risia e Facebook-ut

“Facebook”, së shpejti do nisë të shfaqë reklama në mes të videove që postohen në rrjetin social më popullor sot në internet. Burime pranë kompanisë,...
Befason Yahoo, do ta ndërrojë emrin!

Befason Yahoo, do ta ndërrojë emrin!

Gjiganti i rrjeteve sociale, Yahoo do ta ndërrojë emrin. Yahoo do të quhet Altaba, dhe do të punojë si një shoqëri investimesh, pas mbylljes...
Rezultate imazhesh për blerje online

Blerjet online, “hileja” që po përdorin shqiptarët me Kinën

Katër muaj pas hyrjes në fuqi të ligjit, i cili uli pragun për blerjet online, operatorët postarë kanë konstatuar një tendencë në rënie. Ata...
Saga gjyqësore Apple-Samsung

Saga gjyqësore Apple-Samsung

Prej thuajse një dekade tashmë, Apple dhe Samsung kanë mbërthyer dhëmbët me njëra-tjetrën për dominimin në tregun e telefonave inteligjentë. Përplasja e tyre shpesh...
Instagram- Tani edhe video Live

Instagram- Tani edhe video Live

Kështu ka thënë kreu i Instagram, Kevin Systrom për Financial Times. Në fakt, muajin e kaluar, faqja ruse T Journal, nxorri disa video të shkurtra...
Më në fund, Shqipëria pjesë e Google Street VIEW!!

Më në fund, Shqipëria pjesë e Google Street VIEW!!

Pas muaj e muaj spekulimesh, më në fund vendi ynë bëhet pjesë e Google Street View! Produkti i famshëm i Google më në fund ka...

Ky është fjalëkalimi më i çuditshëm i WiFi-së që keni parë

Një restorant në Tajlandë ofron WiFi falas për të gjithë klientët, megjithatë ka një çmim - fjalëkalimi i WiFi-së është një ekuacion i komplikuar...
Ja si ta zbuloni fjalëkalimin e partnerit në Facebook (Video)

Ja si ta zbuloni fjalëkalimin e partnerit në Facebook (Video)

Keni qenë gjithmonë kurioz të mësoni se si mund të zbuloni fjalëkalimin e personave të tjerë në Facebook? Ju është dukur e pamundur kjo...
Shpejtësi rekord 4G

Shpejtësi rekord 4G

Shumë kompani kanë përveshur mëngët për ngritjen e teknologjisë së re të internetit, atë 5G, megjithëse ajo 4G ende mbulon vetëm një pjesë të...
Çfarë kërkojnë më shumë italianët në Google?

Çfarë kërkojnë më shumë italianët në Google?

Pas tërmetit të së mërkurës në Itali, kërkimet mbi subjektin në fjalë kanë dominuar në motorin e kërkimit Google. Sipas agjencisë së lajmeve ANSA, pyetjet...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news