Tashmë mund të përdorni Skype edhe pa qenë i regjistruar

Microsoft më në fund e ka kuptuar se të shumtë janë ata ofrues të komunikimit me audiodhe video të cilët nuk kërkojnë një regjistrim...
Instagram- Tani edhe video Live

Instagram- Tani edhe video Live

Kështu ka thënë kreu i Instagram, Kevin Systrom për Financial Times. Në fakt, muajin e kaluar, faqja ruse T Journal, nxorri disa video të shkurtra...
Image

Ja si ta kuptoni se kush ju ka fshirë nga Facebook-u

Ka shumë mundësi që dikush t’ju ketë fshirë nga Facebook-u dhe ju ta keni kuptuar shumë vonë, ose se keni kuptuar ende. Kjo për...
Hakeri shqiptar tregon si të mbrohet llogaria në rrjetet sociale (Video)

Hakeri shqiptar tregon si të mbrohet llogaria në rrjetet sociale (Video)

Erlind Cakaj është student i Inxhinierisë Informatike, por quhet edhe “haker i bardhë”. Ai bën pjesë në grupin e hakerave që përpiqen të na thonë...
Ja si ta zbuloni fjalëkalimin e partnerit në Facebook (Video)

Ja si ta zbuloni fjalëkalimin e partnerit në Facebook (Video)

Keni qenë gjithmonë kurioz të mësoni se si mund të zbuloni fjalëkalimin e personave të tjerë në Facebook? Ju është dukur e pamundur kjo...

INSTAGRAM STORIES KOPJON SNAPCHAT-IN!

Instagram Stories vjen me risi të ngjashme me Snapchat! Rrjeti social, Instagram është duke vazhduar të kopjoj ravalin e tij, Snapchat. Të rejat e fundit që...
Truke të thjeshta për përdorim më efektiv të Facebook

Truke të thjeshta për përdorim më efektiv të Facebook

Organizoni Facebook në mënyrë shumë më efektive. Ruani miqtë nëpër kategori ku mund ti filtroni postimet e tyre nga miqtë prej të cilave dëshironi t’i...
facebook-2

A jemi të gjithë të përgjuar në rrjetet sociale?

Privatësia e të gjithë njerëzve në botë, është në rrezik si kurrë më parë, kurse rreziku nuk vjen vetëm nga platformat e rrjeteve sociale. Programi...
facebook-2

Mos postoni foto të pushimeve në Facebook: Ja çfarë mund t’iu ndodh!

Nëse jeni me pushime atëherë bëni mirë të mos publikoni fotografi në Facebook . Kjo e bën më të lehtë për grabitësit të kuptojnë...

E shpejtë dhe e saktë/ Ja si mund ta dini se kush e viziton...

Përherë e më shumë, përdoruesit e facebook bëhen kuriozë se kush e viziton profilin e tyre. Vëmendja virtuale që na kushtojnë të tjerët, me...

Moti

Tirana
clear sky
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
100%
1.4kmh
0%
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
5 °
Enj
2 °
Pre
3 °

Latest news