Duhet të prisni! Samsung S8 nuk del muajin që vjen

Duhet të prisni! Samsung S8 nuk del muajin që vjen

Kompania Samsung Electromics Co e Koresë Jugore thotë se bateritë me gabime kanë shkaktuar tejnxehje dhe shpërthim të flakës në telefonat e mençur, Galaxy...

iOS 11 sjell veçori mahnitëse në iPhone (Video)

Sipas një raporti të ri nga ueb-faqja izraelite The Verifier, me iOS 11 Apple do të prezantojë shumë veçori të reja. Raporti sugjeron në mënyrë...
Lansohet Samsung Galaxy C9 Pro, vjen me 6 GB RAM

Lansohet Samsung Galaxy C9 Pro, vjen me 6 GB RAM

Gjiganti Samsung ka lansuar smartfonin e ri të shumëpërfolur Galaxy C9 Pro në Indi. Ky smartfon i ri kushton rreth 543 dollarë dhe do të...
Screenshot-2017-01-11-at-03.55.25-730x410

iPhone 8 do të jetë prej xhami dhe me kornizë çeliku

Në 2017-tën Apple pritet të sjellë një dizajn të ri të iPhone. Edhe pse iPhone 8 nuk do të vijë përpara Shtatorit, ky telefon...

Thashethemet e fundit për iPhone 8

Ndërsa Apple ka gjasa që të lançojë iPhone 8 e radhës  deri në shtator, thashethemet në lidhje me celularin e saj të ardhshëm vazhdojnë...
iphone_mosaic.0-730x410

10 vite me iPhone

Këto ishin fjalët e Steve Jobs kur prezantoi iPhone e parë në konferencën Macworld më 9 Janar 2007. Sigurisht Jobs nuk e kishte fjalën...
HDM

Nokia rikthehet fuqishëm, celular me sistem operimi Android për 246 $

HMD Global, një kompani finlandeze e cila bart të drejtat e përdorimit të markës së Nokia në telefonët celularë, prezantoi ditën e Dielë telefonin...
Shfaqen fotografitë e telefonit të ri të Xiaomit (Foto)

Shfaqen fotografitë e telefonit të ri të Xiaomit (Foto)

Janë shfaqur fotografitë të cilat shfaqin pamjet reale të telefonit të ri të kompanisë së njohur kineze Xiaomi. Fotografitë, të cilat janë publikuar përmes një...
Saga gjyqësore Apple-Samsung

Saga gjyqësore Apple-Samsung

Prej thuajse një dekade tashmë, Apple dhe Samsung kanë mbërthyer dhëmbët me njëra-tjetrën për dominimin në tregun e telefonave inteligjentë. Përplasja e tyre shpesh...
Samsung me versionin e ri të Galaxy S7 Edge, e quan Blue Coral

Samsung me versionin e ri të Galaxy S7 Edge, e quan Blue Coral

Samsung ka njoftuar sot se do të sjell një version të ri të Galaxy S7 Edge që do të njihet si Blue Coral Galaxy...

Moti

Tirana
broken clouds
14 ° C
14 °
14 °
76%
0.5kmh
75%
Hën
13 °
Mar
14 °
Mër
12 °
Enj
9 °
Pre
11 °

Latest news