KronikaLajme

Agron Xhafaj kallëzon penalisht tre zyrtarët e PD-së

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është përgjim ambiental, që provon se organet ligjzbatuese kanë dijeni për aktivitetin kriminal të Agron Xhafajt, si drejtues i një organizate kriminale që kontrollon trafikun e drogës.

Agron Xhafaj ka deklaruar se audio-përgjimi është i rremë, i konsumuar nëpërmjet sajesës dhe manipulimit të provave. Kallëzimi penal është dorëzuar në orët e mbrëmjes së ditës së hënë në Prokurorinë e Tiranës.

PD akuzoi Agron Xhafajn si bos droge në Shqipëri dhe Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se i ka siguruar paprekshmëri vëllait.

Burimi : www.alboz.co

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontrolloni gjithashtu

Close
Close