Perbersit:
3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë çaji miell
3 lugë Krem
1 filxhan çokollatë copa
1 filxhan arra
150 gr gjalpë
160 gr çokollatë të zezë.

Pergatitja:
Në një enë derdhni vezët, sheqerin dhe përzieni.

Pastaj ia shtoni vaniljën, miellin dhe e përzieni, ia shtoni kremin copëzat e çokollatës dhe arrat.

Në një tigan e shkrini gjalpin, pas shkrierjës gjalpit ia shtoni çokollatën.

Çokollatën e shkrirë ia shtoni glazurës së tortës, glazurën e derdhni tek ena e pjekjës

Tortën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius për 30-35 minuta.

Sipas dëshirës pas pjekjës së broënit mund t’ia shtoni çokollatën dhe luleshrydhet.

 

Ju bëftë mirë!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here