BARCELONA, SPAIN – MARCH 14: Ousmane Dembele of Barcelona celebrates with Lionel Messi as he scores their second goal as Thibaut Courtois and N’Golo Kante of Chelsea look dejected during the UEFA Champions League Round of 16 Second Leg match FC Barcelona and Chelsea FC at Camp Nou on March 14, 2018 in Barcelona, Spain. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Dembele i pakënaqur nga besimi i Barcelonës, pranon ti bashkohet Aubameyangut. Ousmane Dembele nuk e ka harruar mikun e tij të vjetër dhe si pasojë dëshiron të ribashkohet me Pierre-Emerick Aubameyang.

Dembele është krejtësisht i pakënaqur me nënvlerësimin që po i bëhet nga Valverde dhe Barcelona e tij dhe si rrjedhojë këtë verë mendon largimin dhe Arsenali është destinacioni i tij i mundshëm.

Sipas Don Balon, mungesa e minutazhit do të përkeqësohet edhe më shumë nëse Antoine Griezmann vjen në skuadër në verë. Dembele do të ribashkohej me Pierre-Emerick Aubameyangun tek Arsenali, shok ky me të cilin shkëlqyen të dy tek Dortmund.

/Copyrights: WWW.ALBOZ.CO™®

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here