Sport

Guri fjalët e para te skuadra e re: Belgjika vendi perfekt, ja përse zgjodha Ostende

Sindrit Guri u transferua sot zyrtarisht te Ostende në Belgjikë. Sulmuesi shqiptar ka dhënë dhe prononcimin e parë për klubin belg.

“Unë dua të ndërtoj karrierën time në mënyrë të qëndrueshme dhe kampionati belg përshtat në mënyrë të përkryer. Ka pasur interesim edhe nga klube të tjera, por KVV Ostende më kërkoi me ngulm. Besimi është pozitiv, por unë dua ë tjera vlerat e mia. Ostende është një klub ambicioz dhe jam i lumtur që do të jetë hapi im i parë jashtë vendit”, ka thënë sulmuesi aktual i Kukësit.

Sindrit Guri këtë sezon ka shënuar 19 gola këtë sezon me Kukësin, duke qenë shënuesi i dytë më i mirë pas Soue me 20 gola. /Koha Jonë/

Burimi : www.alboz.co

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close