Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Category

Auto

Brenda makinës së re të Putin, quhet Kortezh

Limuzina më e re presidenciale e Rusisë, Kortezh. u pa për herë të parë në inaugurimin e Presidentit, duke zëvendësuar Mercedesin S-Class të blinduar dhe duke u bërë limuzina e parë ruse që përdoret që nga 1995. Edhe pse Qendra Shtetërore…

Shihni makinën ‘bishë’

Kjo super makinë është më e shtrenjta në botë dhe jo çdo kush mund ta ketë atë.Kjo pasi makina kushton pothuajse 2 milionë dollarë. Vetëm 10 modele “Karlmann Kings” do të ndërtohen sipas prodhuesit kinez të kësaj makinetë zezë, që i…

Makinat elektrike dhe e vërteta pas tyre

Prodhimi dhe shitja e automjeteve elektrike u përshpejtuan në 2016, me dy milionë makina të prodhuara dhe mbi 750,000 të shitura në nivel global, sipas raportit të Automjetit Global të Automjeteve të Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë…

Ja si punon makina elektrike (VIDEO)

Makinat elektrike po bëjnë bujë të madhe në botën e automobilizmit. Këto makina pa zhurmë, pa ndotje dhe me performanca të larta, pritet që të arrijnë numrin e prodhimit deri në 40 milionë deri më 2025. Video më poshtë zbulon teknologjinë…

Gomat që pastrojnë ajrin derisa vozitni

Kompania Goodyear ka zbuluar konceptin e gomave që absorbojnë ajrin e ndotur në rrugë. Gomat kanë myshk që shndërron dyoksidin e karbonit në oksigjen. Ato gjithashtu kanalizojnë lagështinë nga rruga në bimët e thjeshta. Energjia e prodhuar…

Modeli më i ri Mercedes debuton në Gjenevë (Video)

Brenda pak ditësh, Mercedes Benz do të prezantojë modelin më të ri AMG GT 4-Door Coupe. Debutimi i këtij modeli sportiv do të bëhet në sallonin e veturave në Gjenevë të Zvicrës. Para ngjarjes së madhe, prodhuesi gjerman ka publikuar një…

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptRead More