Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Category

Brumëra

Kuleç mëngjesi

Perbersit: 500 gr miell 1 lugë gjelle sheqer 150 ml qumësht 50 gr gjalpë 10 gr tharm buke 1 vezë kripë. Pergatitja: Miellin bëjeni bashkë me sheqerin e kripën. Shtoni tharmin e bukës, të kuqën e vezës dhe gjalpën e shkrirë. Me këta…

Byrek me Spinaq

Përbërësit: 1 pako petë byreku 500 gr djathë (me pak kripë) 125 gr gjalpë 240 ml qumësht 2 kokërr vezë 400 gr spinaq 2 kokrra qepë 1 tufë kopër. Përgatitja: Fillimisht merrni spinaqin e larë, hidheni në një tepsi ku shtojmë qepët e…

Mesnik (byrek me mish)

Përbërësit: 4 qepë 500 gr mish viçi 300 ml vaj ulliri 400 gr miell 1 vezë niseshte kripë 1 tufë nenexhik. Përgatitja: Në një enë vendosim mishin për të zierë përreth 1 orë derisa të jetë zierë. Zëmë brumin e byrekut dhe e e lëmë të…

Pite me mollë(e shpejtë për ramazan)

Përbërësit: 500 gr petë te gatshme per bakllave 1.5-2 kg molle 3 luge sheqer 100 gr margarin 100 ml vaj kanellë per arome sipas deshires SHERBETI: 3 filgjan sheqer (filgjani 250ml) 2 filgjan ujë. Pergatitja: Mollet i qerojme,grijme ne…

Pite e shpejtë

Përbërësit: 500 gr petë për pite 50-400 gr djathë 100 ml kos 100 ml ujë me gaz 4 vezë 100 ml vaj kripë. Pergatitja: Perzijejme vezet,kosin,ujin me gaz dhe kriposim pak sipas shijes. Ne taven e lyer me vaj qesim nje pete te cilen e…

Pite me speca

Përbërësit: 4 petë për pite 8 speca ½ kg gjizë 4 vezë 100 gr përshutë 100 gr kërpudha 200 gr kaçkavall 2 decilitra ajkë 5 lugë vaj 3 lugë qumësht melmesa. Pergatitja: Të bardhtë e vezëve ndahen nga të verdhtë dhe tunden derisa të…

Pitalka të shpejta për ramazan

Përbërësit: 1 gote kos (gota 200ml) 2 gota miell +miell per berjen e brumit 1 luge e vogle kripë 1 pluhur per pjekje. Pergatitja: Ne nje ene qesim kosin,kripen,pluhurin per pjekje dhe miellin. Perzijme nje brum te bute dhe sipas nevojes…

Pogaçe Ramazani

Përbërësit: 1 gotë ujë qumësht i vakët 1 gotë ujë i vakët 1 lugë maje 1 lugë kripë 5 lugë vaj miell. Pergatitja: I derdhim në një enë mesatare të gjithë përbërësit. I përziejmë mirë dhe e ngjeshim brumin, brumin e lëmë të pushojë rreth…

Byrek Kosove

Perbersit: Për brumin: 800 ml ujë të vakët 20 gr kripë 1300 gr miell Për mbushjen: 1200 gr djath 300 ml ajke e thartë 3 vezë 6 lugë gjelle vaj jogurt. Pergatitja: Me përbërësit e mësipërm formojmë brumin, të cilin pastaj e ndajmë në 20…

Pogaçe të vogla me djathë feta

Përbërësit: 250 gr djathë feta 250 gr margarinë 300 gr miell 1 lugë kripë 100 gr përshutë 1 vezë susam. Pergatitja: Në një enë bashkohen margarina e zbutur në temperaturë dhome dhe djathi i thërrmuar feta dhe pastaj tunden mirë me…

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptRead More