Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Category

Gjella

Tavë Krapi Shkodrane

Përbërësit: 4-5kg krap te fresket 1kg domate 1.5kg qepë 400gr hudhëra 1/2L uthull rrushi te kuqe 1luge Pistil vaj luledielli kripë biber të zi majdanoz pak sheqer. Pergatitja: Pregatisim fillimisht krapin te cilin e pastrojme mire…

Mushkëri pule me domate e ullinj

Përbërësit: 700 gr mushkëri pule 400 gr domate të konservuara 100 gr ullinj 1 kokë qepë 1 karrotë 2 thelpinj hudhre 0,5 decilitër vaj 2 decilitra supë pule 200 gr oriz melmesa kripë Biber i zi. Pergatitja: Qepa dhe domatet e konservuara…

File pule me spinaq

Perberesit: 800 gr file pule 8 luge spinaq te zier djath krip dhe ereza te perziera 1 vo pak miell Pergatitja: Filet i prejme ne mes ne menyre qe te krijohet si nje “xhep” ne ne copen e mishit. Ne ate “xhep” vejme pak spinaq te zier dhe…

Lakra në tavë

Perbersit: 1/2 kg mish i kuq 2-3 copa qepë kripë dhe piper i zi vaj karrota spec i kuq kungulleshka patëllxhan lakër domate. Pergatitja: Mishin e kaurdisim në pak vaj në një tenxhere bashkë me qepët. U shtojmë kripë dhe vegetë dhe e…

Tavë greke me patate dhe kungulleshka

Perbersit: 1 kg patate 4 kungulleshka 6 domate të bluara në blender ose salcë e gatshme domatesh 4 qepë 125 ml vaj ulliri 2 lugë gjelle majdanoz kripë dhe piper i zi. Pergatitja: Ndizni furrën në 200C. Gjeni enën më të madhe për pjekje…

Gullash me fasule

Perbersit: 500 gr fasule 3 karrota 2 copa majdanoz 1 selino 2 patate 2 kokë qepë 4 thelpinj hudhre 1 lugë biber i kuq 2 lugë miell 3 decilitra lëng domatesh 1 deciltër vaj melmesa Biber i zi. Pergatitja: Karrotat, majdanozi, selino dhe…

Japrakë

Perbersit: – 200 ml vaj ulliri – 2 qepë të mëdha të bardha, të grira hollë (ose 6 qepujka) – 200 g oriz i imët – 3 lugë mendërz e freskët e grirë – 1 luge kopër e grirë – kripë – piper i zi i sapobluar – 500 g gjethe rrushi të freskëta…

Pulë të mbushur me oriz

Përbërësit: – 1 pulë me peshë afro 1 e ½ kg – 1 filxhan çaji oriz – 100 gr gjalpë – 1 qepë – 1 lugë mustardë – kripë – piper – vegetë – rozmarinë të freskët ose të tharë. Pergatitja: Për të gatuar pulë të mbushur me oriz veprojmë në…

Pule me patate ne furre

Perberesit: 1 pule 1 kg patate 1 qepe rozmarine vaj ulliri Pergatitja e pules me patate ne furre: Pasi kemi lare dhe pastruar mire pulen pa i hequr lekuren, pasi ajo i jep me teper shije lengut, e veme te zieje ne nje tenxhere duke…

Tave me mish qengji

Përbërësit: – mish qengji – 6 lugë vaj ulliri – 2 qepë të mëdha të prera hollë – 8 domate të mëdha të qëruara dhe me copëza – 3-4 speca të prerë hollë – 1 kokërr hudhër – 4 speca të kuq të pjekur e të qëruar – rigon, gjethe dafine,…