Sport

Përplasje ”demash” mes futbollistëve, panik në fushë (VIDEO)

Përplasja kokë më kokë mes dy futbollistëve, sa nuk i shkaktoi vdekjen futbollistit 19-vjeçarit Denis Harut, pasi nga përplasja ai gëlltiti gjuhën. Dy ambulanca hynë menjëherë në fushë ku po luanin ASC Poli dhe Sepsi OSK në Rumani.

Shumë nga lojtarët duken të tmerruar në fushë dhe dy prej tyre shkuan ti vinin në ndihmë. Më pas mbrojtësi 19-vjeçar u dërgua me urgjencë në spital ndërsa sulmuesi, Kuka doli nga fusha.

Mediat shkruajnë se futbollistët ndodhen jashtë rrezikut për jetën ndërsa videoja e incidentit u publikua në Twitter nga një gazetar rumun.

Burimi : www.alboz.co

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close