Perbersit:
50 gr gjalpë
100 gr çokollatë
gjysmë gote miell
3 vezë
1 gotë çaji sheqer.

Pergatitja:
Çokollatën dhe gjalpin shkrinë në një enë, pastaj ia shtoni miellin dhe e përzieni.

Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë tjetër dhe i përzieni me mikser rreth 5 minuta.

Përzierjën e miellit dhe çokollatës e derdhni tek ajo e vezës me sheqer.

E përzieni rreth 2-3 minuta, enën e pjekjës ose tenxherën e lyeni me vaj ose gjalpë.

Glazurën e derdhni nëpër tenxhere të vogla, e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 8-10 minuta.

Pas pjekjës ia derdhni sheqer pluhurin dhe e shërbeni.

 

Ju bëftë mirë!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here