Supa

Supe Karrote

Perberesit per 4-6 persona:
600 – 800 gr karota
1 qepë
1 spec (120gr)
30 gr butër- vaj
1 litër ujë
një kub i koncentruar perimesh
kripë, pipër i bardhë i bluar
100 ml qumësht ose ajkë e ëmbël.

Pergatitja:
Karotat dhe speci pastrohen, qërohen dhe prehën në rrathë. Qepa qërohet dhe grihët imët. Buteri qitet në tenxhere, kaurdisët qepa, shtohen edhe perimet dhe bashkë kaurdisën për 2-3 minuta, pastaj shtohen mëlmesa e uji dhe supa zihet 15-20 minuta.
Pas zierjes, tenxherja hiqet nga zjarri, perimet purohen. Tenxherja qitët prapë në zjarr, i shtohet qumështi dhe posa të marri valë, supa hiqet nga zjarri.

Burimi : www.alboz.co

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontrolloni gjithashtu

Close
Close