KronikaLajme

Video/ Nis nesër muaji i Ramazanit, kreu i KMSH-së Bruçaj mesazh për shqiptarët

Nga dita e nesërme, besimtarët myslimanë do të nisin muajin e begatë të Ramazanit, ndërsa kanë obligim që të agjerojnë që nga agimi deri në mbrëmje.

Kreu i KMSH-së, Skënder Bruçaj ka uruar të gjithë shqiptarët për fillimin e këtij muaji, duke e cilësuar Ramazanin një ftesë hyjnore për besimtarët për të trokitur në derën e të Gjithëmëshirshmit.

Ramazani fillon nesër dhe përfundon më datë 14 qershor.

The post Video/ Nis nesër muaji i Ramazanit, kreu i KMSH-së Bruçaj mesazh për shqiptarët appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Burimi : www.alboz.co

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontrolloni gjithashtu

Close
Close