Përbërësit:
1.2 kg zog fshati
500 gr oriz (për pilaf)
45 ml vaj
25 gr gjalpë
15 gr kripë
50 gr vegeta.

Përgatitja:
Zieni zogun e fshatit dhe orizin në tenxhere të veçanta, në ujë me kripë, vegetë, vaj ulliri dhe gjalpë.

Më pas, hidhini në tavë dhe futini në furrë për 20 minuta.

 

Ju befte mir!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here